İletişim: +90 850 302 11 44 | +387 603295596

Bosna Turu - 4 Gün, 3 Gece

1.Gün
Saraybosna Havalimanı karşılama sonrası Kovaci şehitliği 1992den 1995 Yılına kadar süren Bosna Savasının Komutanı Alija İzetbegovic kabri ve kovaci Alija İzetbegovic Şehitlik müzesini ziyareti sonrası, Başcarşı,sebilj,ve Bakırcılar Çarşısı gezisi Öğle yemeği: Boşnak böreği Mesrubat Yogurt yemek sonrası Tarihi Moric’Han da Boşnak kahvesi, Genç Müslümanlar Vakfı, Begova Camii, Saat kulesi, ve Gazi Hüsrev Kurşunlu Medresesi, Ferhadiye caddesinden geçerek Avusturya,Macarristan Velihatı Franz Ferdinand’ın 1914 de suikasta uğradığı ve 1. Dünya savaşının başladığı Latin köprüsü ve Franz Ferdinand Müzesi, At Mejdan, Fatih Sultan Mehmet Han anısına yaptırılmış olan Hünkar Camii, İnat kuca ve Bosna savaşında yakılan Avrupa’nın önemli arşivleri bulunduran kütüphane gezimizden sonra Akşam yemeğine kadar Serbest zaman Akşam yemeği için restorana geçiş, menü: Bosnak ızgarası, salata,mesrubat yemek sonrası Otele geçiş. Otel konaklama Saraybosna.


2. Gün
Sabah 7:00h kahvaltı,Otelden cıkış 7:30 hareket. Hersek gezisinin ilk durağı Konjic Kasabası, Konjic Köprüsü, Neretva nehri ardından 2. Dünya savaşının kaderinin degiştiği yer Tito Maraşal ünvanını burada uyguladığı stratejesi sayesinde almıştır. Jablanica 1943 yaralılar Müzesi,ve savaşta yıkılan tren köprüsünü ziyaret ettikten sonra Blagaj, Alperenler Sarı Saltuk Tekkesi ziyareti, Buna nehrinin kenarında Öğle yemeği: Begova corba, Buna nehrinde yetiştirilen Alabalık, salata mesrubat öğle yemegi sonrası Pocitelj Türk köyü olarak bilinen Pocitelj, Yugoslavya döneminde Ressamlara ilham vermesi için her yıl 15 gün Ressamlara tahsis edilen Pocitelj,Saat kulesi, Pocitelj kalesi Şişman İbrahim Paşa Camii, ziyaretinden sonra Mostar, Şehrine geçiyoruz Mostar Köprüsü, Mostar Köprü Müzesi Koski Mehmet Paşa Camii, Karağöz Bey Camii, Carpık köprü, Tabahna, gezimizden sonra serbest zaman. Saraybosnaya dönüş için hareket ediyoruz Akşam yemeği Jablanica tesisleri: Kuzu cevirme, salata, mesrubat yemek sonrası Saraybosna’daki otele geçiş. Otel konaklama Saraybosna


3. Gün
Sabah 7:30 Kahvaltı Otelden cıkış Hareket 8:30
Vrelo Bosna Su kaynakları, Vrelo park, Buradaki gezimizde dilerseniz fayton turu yapabilirsiniz. Buradan sonraki durağımız Vezirler şehri olarak bilinen Travnik, Travnik kalesi,300 yıllık Elci İbrahim Paşa Medresesi, (Göksu) Plava Voda su kaynağının kenarında Öglen yemeği: Travnik köftesi, salata, mesrubat yemek sonrası Travnik Carşı gezimizin ardından Saraybosnaya dönüş. Aksam yemeği Bosnak Mutfağı: özel menü Ev yemekleri, Bosna sevdah Türküleri eşliğinde akşam yemeği sonrası otele geçiş. Otel konaklama Saraybosna


4. Gün

Sabah 7:00 kahvaltı, Otelden çıkış işlemleri 8:00 hareket Hayat Tüneli 1992’den 1995’e kadar süren savaşta 1993'te yapımı yaklaşık dört ay süren, 800 metre uzunluğunda, 1 metre genişliğinde ve 1.5 metre yüksekliğindeki tüneli, asker ve siviller tarafından, savaşta Şehrin ihtiyaçlarını ve giriş cıkışlarını saglamak için yapılan Hayat Tüneli müzesi ziyaretimizden sonra Başcarşı Öğle yemeği: Boşnak köftesi, salata, mesrubat yemek sonrası alışveriş için serbest zaman Dönüş için Havalimanına geçiş.

Gezi programları gruplara yönelik olup gruplar en az 7 kişiden oluşmaktadır. 7 kişinin altındaki geziler için özel gezi programı uygulanmaktadır. Çocuklar 0-2 yaş arası ücretsiz 2-6 yaş arası % 30 indirimli, 6-12 yaş arası % 20 indirimlidir.

Grup sayısının düşmesi veya iptalinde son oniki (12) günü geçmesi durumunda %30 kesinti Uygulanmaktadır.
Rezervasyon Talepleri rezervasyon formu ve e posta uzerinden onaylanmaktadır, e posta ve Rezervasyon formu gelmemesi durumunda rezervasyonlar kesinleşmemektedir.

5 gün önceden belirtilmeyen küçük sayı düşmelerinde kişi başı 100 euro ceza uygulanmaktadır.
Gezi tarihinden en geç bir hafta önce geziye gelecek kişilerin ad soyad, pasaport numaraları ve doğum Tarihleri firmamıza e posta olarak ulaştırılmalıdır.
Rezervasyon Talep Formu ve e posta ile onaylanan gezi programı ücretleri gelişinizden onbeş (15) Gün önce %60 ı Banka hesabımıza Euro cinsinden yatırıp dekontu Bosna Tour info@bosnatour.net e Posta adresimize ulaştırınız.
Paket programlarımızdaki gün sayısı,gezilecek yerler ve program degişikliklerini en az 5 gün önceden Bildiriniz. Uçak saatlerini, uçuşdan en az on (10) saat önce lütfen teyid ettiriniz.
Bosna-Hersek,Türk vatandaşlarına VİZE uygulamamaktadır. Davetiye ve rezervasyon Uygulanmaktadır. Tur rezervasyon onayını yanınızda bulundurunuz.
Bosna’ya girişte kullanılacak davetiyeniz veya rezervasyon bilgileriniz gelecek isimlere hazırlanacak e posta adresinize gönderilecektir.

Rezervasyonlarınızı 7/24 Müşteri temsilci hattımızı (+90 850 302 11 44) arayarak yapabilirsiniz. Müşteri Temcilsilerimize 0850 302 11 44 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz rezervasyon@bosnatour.net e-posta hesabımıza mail göndererek rezervasyon işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
İstanbul Saraybosna Gidiş,Dönüş Uçak bileti
Gezi süresince trasferler Otobüs,Araç
Otel 4* Havuz Fitness hizmetleri
Zorunlu seyehat siğortası
Bosna Tour Rehberlik hizmetleri
YEMEKLER (Program listesinde belirtilen menü)
Tunel müzesi, Mostar köprü müzesi,Sarı Saltuk Alperenler Tekkesi, Franz Ferdinand müzesi,Jablanica 1943 Yaralılar müzesi giriş ücretleri


FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yurtdışı cıkış vergileri
Otelde alınan Extreler
Gezi Programı haricindeki istekler Yemeklerde menü harici verilen siparişler