İletişim: +90 850 302 11 44 | +387 603295596

Bosna Turu - 4 Gün 3 Gece (2 Gece Saraybosna 1 Gece Mostar)

1.Gün
Saraybosna Havalimanı kaşılama sonrası Kovaci şehitliği 1992den 1995 Yılına kadar süren Bosna Savasının Komutanı Alija İzetbegovic kabri ve kovaci Alija İzetbegovic Şehitlik müzesini ziyareti. Başcarşı,sebilj,ve Bakırcılar Çarşısına geciş Ögle yemeği: Boşnak böreği Mesrubat Yogurt yemek sonrası Tarihi Moric’Han da Boşnak kahvesi, Genç Müslümanlar Vakfı, Begova Camii, Saat kulesi, ve Gazi Hüsrev Kurşunlu Medresesi, Ferhadiye caddesinden gecerek Avusturya,Macarristan Velihatı Franz Ferdinand’ın 1914 de suikasta uğradığı ve 1. Dünya savaşının başladığı Latin köprüsü ve Franz Ferdinand Müzesi, At Mejdan, Fatih Sultan Mehmet Han anısına yaptırılmış olan Hünkar Camii, İnat kuca,ve Bosna savaşında yakılan Avrupanın önemli arşivlerinden biri olan kütüphane gezimizden sonra Akşam yemeğine kadar Serbest zaman Akşam yemeği icin restorana geciş, menü: Bosnak ızgarası, salata,mesrubat yemek sonrası Otele geciş. Otel konaklama Saraybosna

2. Gün
Sabah 7:30 Kahvaltı Otelden cıkış Hareket 8:30
Vrelo Bosna Su kaynakları, Vrelo park Vrelo Bosna,Saraybosnanın su kaynağı. Buradaki gezimizde dilerseniz fayton turu yapabilirsiniz.buradan sonra Vezirler şehri olarak bilinen Travnik, Travnik kalesi,300 yıllık Elci İbrahim Paşa Medresesi,(Göksu) Plava Voda su kaynağının kenarında Öglen yemeği: Travnik köftesi, salata, mesrubat yemek sonrası Travnik Carşı gezimizin ardından Saraybosnaya dönüş. Aksam yemegi Bosnak Mutfağı : özel menü Ev yemekleri, Bosna sevdah Türküleri eşliğinde akşam yemeği ardından otele geçiş. Otel konaklama Saraybosna

3. Gün
Sabah 7:00h kahvaltı,Otelden cıkış 7:30 hareket
Hersek gezisinin ilk durağı Konjic Kasabası, Konjic Köprüsü, Neretva nehri, ardından 2. Dünya savaşının kaderinin degiştiği yer Tito Maraşal ünvanını burada uyguladığı askeri stratejesi sayesinde almıştır. Jablanica 1943 yaralılar Müzesi,ve savaşta yıkılan tren köprüsünü ziyaret ettikten sonra Blagaj, Alperenler Sarı Saltuk Tekkesi ziyareti, Buna nehrinin kenarında Öğle yemeği, Begova corba, Buna nehrinde yetiştirilen Alabalık, salata mesrubat öğle yemegimizden sonra Pocitelj’ne geciş Türk köyü olarak bilinen Pocitelj, Yugoslavya döneminde ressamlara ilham sağlaması için heryıl 15 gün ressamlara tahsis edilen,Pocitelj,Pocitelj kalesi,Saat kulesi, Şişman İbrahim Paşa Camii, ziyaretimizden sonra Mostar şehrine geciş Mostar Köprüsü, Mostar Köprü Müzesi Koski Mehmet Paşa Camii, Karağöz Bey Camii,Carpık köprü,Tabahna, gezimizden sonra serbest zaman
Akşam yemeği:Mostar köprüsü, Neretva nehrinin kenarında özel Hersek yemekleri yemek sonrası Otele geciş Otel konaklama Mostar

4. Gün
Sabah 7:00 kahavaltı, Otelden cıkış işlemleri 8:00 haraeket
Mostar’dan Saraybosnaya yola cıkıyoruz Öğle yemeği için Jablanica tesisleri,Menü: Kuzu cevirme, Salata, Meşrubat.öğle yemeğimizn ardından Saraybosnaya varıyoruz, Hayat Tüneli 1992’den 1995’e kadar süren savaşta 1993'te yapımı yaklaşık dört ay süren 800 metre uzunluğunda, 1 metre genişliğinde ve 1.5 metre yüksekliğindeki tüneli, asker ve siviller tarafından, savaşta Şehrin ihtiyaçlarını ve giriş cıkışlarını saglamak için yapılan , Hayat Tüneli müzesi ziyaretimizden sonra Dönüş için Havalımanına geciş.

Gezi programları gruplara yönelik olup gruplar en az 7 kişiden oluşmaktadır. 7 kişinin altındaki geziler için özel gezi programı uygulanmaktadır. Çocuklar 0-2 yaş arası ücretsiz 2-6 yaş arası % 30 indirimli, 6-12 yaş arası % 20 indirimlidir.

Grup sayısının düşmesi veya iptalinde son oniki (12) günü geçmesi durumunda %30 kesinti Uygulanmaktadır.
Rezervasyon Talepleri rezervasyon formu ve e posta uzerinden onaylanmaktadır, e posta ve Rezervasyon formu gelmemesi durumunda rezervasyonlar kesinleşmemektedir.

5 gün önceden belirtilmeyen küçük sayı düşmelerinde kişi başı 100 euro ceza uygulanmaktadır.
Gezi tarihinden en geç bir hafta önce geziye gelecek kişilerin ad soyad, pasaport numaraları ve doğum Tarihleri firmamıza e posta olarak ulaştırılmalıdır.
Rezervasyon Talep Formu ve e posta ile onaylanan gezi programı ücretleri gelişinizden onbeş (15) Gün önce %60 ı Banka hesabımıza Euro cinsinden yatırıp dekontu Bosna Tour info@bosnatour.net e Posta adresimize ulaştırınız.
Paket programlarımızdaki gün sayısı,gezilecek yerler ve program degişikliklerini en az 5 gün önceden Bildiriniz. Uçak saatlerini, uçuşdan en az on (10) saat önce lütfen teyid ettiriniz.
Bosna-Hersek,Türk vatandaşlarına VİZE uygulamamaktadır. Davetiye ve rezervasyon Uygulanmaktadır. Tur rezervasyon onayını yanınızda bulundurunuz.
Bosna’ya girişte kullanılacak davetiyeniz veya rezervasyon bilgileriniz gelecek isimlere hazırlanacak e posta adresinize gönderilecektir.

Rezervasyonlarınızı 7/24 Müşteri temsilci hattımızı (+90 850 302 11 44) arayarak yapabilirsiniz. Müşteri Temcilsilerimize 0850 302 11 44 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz rezervasyon@bosnatour.net e-posta hesabımıza mail göndererek rezervasyon işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

İstanbul Saraybosna Gidiş,Dönüş Uçak bileti

Gezi süresince trasferler Otobüs,Araç

Otel 4* Havuz Fitness hizmetleri

Zorunlu seyehat siğortası

Bosna Tour Rehberlik hizmetleri

Yemekler (Program listesinde belirtilen menü)

Tunel müzesi,Mostar köprü müzesi,Sarı Saltuk Alperenler Tekkesi, Franz Ferdinand müzesi,Jablanica 1943 Yaralılar müzesi giriş ücretleri

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Hırvatistan Schengen vizesi (multi giriş cıkışlı) 

Yurtdışı cıkış vergileri

Otelde alınan Extreler

Gezi Programı haricindeki istekler Yemeklerde menü harici verilen siparişler